رییس جمهور باراک اوباما، بار دیگر بر مسدود شدن زندان گوانتانامو تاکید کرده و باز بودن این زندان را غیر موثر و دلیل اصلی بر افزایش انگیزه افراط گرایی در امریکا عنوان کرده است.
او تاکید کرد که حکومت امریکا در سال های 2007 و 2008 نیز بر بسته شدن زندان شبه جزیره گوانتانامو پافشاری کرده بود.

رییس جمهور باراک اوباما، بار دیگر بر مسدود شدن زندان گوانتانامو تاکید کرده و باز بودن این زندان را غیر موثر و دلیل اصلی بر افزایش انگیزه افراط گرایی در امریکا عنوان کرده است.رییس جمهور باراک اوباما، بار دیگر بر مسدود شدن زندان گوانتانامو تاکید کرده و باز بودن این زندان را غیر موثر و دلیل اصلی بر افزایش انگیزه افراط گرایی در امریکا عنوان کرده است.
به باور اوباما، باز بودن زندان گوانتانامو، برای سیاست های امریکا مضر بوده و روابط این کشور با جهان را با مشکلات فراوان روبرو کرده است.
رییس جمهور امریکا می گوید که فعالیت این زندان، بودجه اضافی را به دوش دولتش انداخته است.
آقای اوباما می گوید که تمام زندانیان به کشورهایشان منتقل خواهد شد و نیز هیئتی از سوی دولت برای بررسی اوضاع این زندان به شبه جزیره گوانتانامو فرستاده شده است.
واکنش ها مبنی بر بسته شدن زندان گوانتانامو بعد از اعتصاب غذایی زندانیان در این زندان اوج گرفته است.
اعتصاب غذا در گوانتانامو زمستان گذشته آغاز شد اما در هفته های اخیر شمار زندانیانی که در این اعتصاب هستند افزایش یافته است.
برخی گزارش ها، ریشه اعتصاب غذا در گوانتانامو را بی احترامی به نسخه هایی از قرآن هنگام بررسی سلول زندانیان اعلام کرده اند با این همه مقامات زندان، این گزارش ها را رد کرده اند.
یکی از سخنگویان زندان به خبرگزاری رویترز گفته ۲۱ زندانی از طریق لوله هایی که از راه بینی به شکم می رسد تغذیه می شوند و ۵ زندانی نیز برای تداوی به شفاخانه منتقل شده اند.
در همین حال، کانگرس ایالات متحده امریکا، در برابر تلاش های اوباما مبنی بر بسته کردن زندان گوانتانامو مخالفت کرده اند.

رییس جمهور اوباما اعلام کرده که مذاکرات روی بسته کردن این زندان را با اعضای کانگرس از سر خواهد گرفت.

اوباما گفت: "موجودیت این زندان و باز بودن آن به مشکلات امریکا می افزاید و بحران آن پیچیده تر خواهد شد و نیاز دارد تا با کمک مجلس سنا یک راه حل قانونی دراز مدت را برای محاکمه بازداشت شده گان پیدا کرد."
اخیرا تیم های حقیقت یابی نیز برای بررسی اوضاع زندانیان به گوانتانامو فرستاده شده اند.
ناوانتم پیلای، کمیشنر حقوق بشر سازمان ملل پیشتراعلام کرد که زندان گوانتانامو باید هرچه زودتر بسته شود.
او بازداشت بی مورد افراد توسط نظامیان امریکا را نیز خلاف قوانین بین المللی خوانده است.