مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور زدوخورد بین نظامیان افغانستان و ملیشه های پاکستانی را تایید کردند.
احمد ضیا عبدالزی سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری بخدی گفت که درگیری حوالی ساعت 9 شب گذشته در ولسوالی گوشته آغاز شد و تا ساعت سه بامداد امروز ادامه داشت.

مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور زدوخورد بین نظامیان افغانستان و ملیشه های پاکستانی را تایید کردند.مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور زدوخورد بین نظامیان افغانستان و ملیشه های پاکستانی را تایید کردند.
آقای عبدالزی جانب پاکستان را متهم کرد که نخست به طرف نظامیان افغان تیراندازی کرده که نظامیان افغان نیز جواب متقابل دادند.
یک منبع امنیتی در شرق افغانستان به خبرگزاری بخدی گفت که در این درگیری، 9 ملیشه پاکستانی کشته اند.
او که خواست نامش در خبر ذکر نشود می گوید که نظامیان افغان چندین پوسته ملیشه های پاکستانی را تصرف کرده اند.
در همین حال، ادریس مومند سخنگوی پولیس سرحدی در شرق کشور می گوید که در نتیجه درگیری یک مامور پولیس سرحدی کشته و حداقل سه تن دیگر آنان زخمی شده اند.
آقای مومند می گوید که پنج پوسته ملیشه های پاکستانی در تصرف نظامیان افغان درآمده است اما به گفته او ساعت هشت صبح امروز پس از دریافت دستور از جانب کابل، پولیس سرحدی از مناطق تصرف شده، عقب نشینی کردند.
مومند در صفحه فیس بوک خود نوشته است که تمامی تاسیسات ساخته شده در منطقه مرزی پس از کارگذاری بمب از سوی نظامیان افغان ازبین رفته است.
او می گوید که دروازه های تازه ساخته از جانب پاکستان در منطقه مرزی نیز ازبین رفته است .
روابط بین کابل و اسلام آباد اخیرا با ساخت تاسیسات نظامی از جانب پاکستان تیره شده است.

گزارش شده است که جانب پاکستان اخیرا، اقدام به ساخت تاسیسات نظامی و دروازه های مرزی در خاک افغانستان در ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار کرده است.

این عملکرد پاکستان با انتقاد تند حکومت افغانستان مواجه شد و حامد کرزی رییس جمهوری هیئتی را برای بررسی این موضوع به ولسوالی گوشته فرستاد.
همچنان حامد کرزی به وزارت های دفاع و داخله دستور داد که برای دور کردن تاسیسات نظامی پاکستان تلاش کنند.
گفته می شود که در حال حاضر وضع در ولسوالی گوشته جایی که شب گذشته شاهد درگیری بین نظامیان افغان و پاکستان بود، آرام است اما مردم محل می گویند که جانب پاکستان در حال آماده شدن حمله متقابل هستند.